Неділя, 19.05.2024, 00:58Вітаю Вас Гість | RSS

Наша адреса: Хмельницька обл. Славутський р-н  с.Варварівка

Наш девіз: Навчатися – це означає йти до успіху!
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [13]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 30
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
http://www.mon.gov.ua
Форма входу

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

Освітянські профспілки відмовилися від проведення акцій протесту
В ЦК Профспілки працівників освіти і науки вважають недоцільним проведення акцій протесту працівників освітньої галузі, які мали відбутися в регіонах та столиці України з метою відстоювання соціальних прав освітян. З директивами щодо недоцільності протестних заходів вже ознайомлені регіональні осередки галузевої організації.

Нагадаємо, рішення про проведення масових акцій протесту працівників освітньої галузі було прийняте в квітні на спільному розширеному засіданні п’яти президій Всеукраїнських профспілок бюджетної сфери.

Рішення про відміну проведення акцій протесту прийнято завдяки випереджальним діям уряду, який 11 травня ухвалив рішення про підвищення рівня оплати праці працівників бюджетної сфери.

У свою чергу в ЦК Профспілки працівників освіти зазначили, що завдяки активізації соціального діалогу між профспілками та органами виконавчої влади, ухвалене урядове рішення "Про підвищення рівня оплати праці працівників бюджетної сфери", яке передбачає прискорення виконання соціальних зобов'язань Уряду у відповідності з Генеральною угодою.

Зокрема, зазначають у профспілці, з 1 липня 2011 року позачергово буде збільшено посадовий оклад працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки до розміру 635 грн (зараз 625 грн – ред.).





У профспілці підкреслили, що внаслідок такого підвищення середній розмір посадових окладів педагогічних працівників становитиме 1251 грн, а науково-педагогічних працівників - 2172 грн. (що відповідає ставці заробітної плати вчителя першої кваліфікаційної категорії та посадовому окладу доцента відповідно).

Прийнятою постановою передбачається також наступне підвищення величини першого тарифного розряду ЄТС з 1 вересня, 1 жовтня та 1 грудня 2011 року до розмірів 641 грн., 660 грн. та 704 грн відповідно.

Таким чином, за підрахунками освітянської профспілки, середня заробітна плата вчителя, який зокрема має першу кваліфікаційну категорію, звання "старший учитель" та викладає українську мову, виконує обов’язки класного керівника, завідувача кабінетом, з урахуванням надбавок за вислугу років та за престижність педагогічної праці, поступово збільшиться по відношенню до квітня: на 42 грн у липні та орієнтовно на 330 грн у грудні.

В профспілці також повідомили, що урядом започатковано ліквідацію зрівнялівки в оплаті праці працівників 1-7 тарифних розрядів.

У ЦК Профспілки працівників освіти і науки також повідомляють, що і надалі буде проводитися робота щодо наближення у 2012 році розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС до законодавчо гарантованого рівня.

Як відомо, раніше представники профспілок наголошували на зубожінні працівників бюджетної сфери, в умовах підвищення цін на споживчі товари і тарифів на комунальні послуги.

Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов ще в квітні заявляв, що визначення розміру посадових окладів за розрядами ЄТС, на підставі встановленої урядом фіксованої величини замість законодавчо затвердженої мінімальної заробітної плати, спричинило втрату заробітку кожним педагогічним працівником за 2010 рік у середньому близько 16000 грн. А втрата заробітку за січень - березень 2011 року склала близько 1400 грн щомісяця.

Довідка: Профспілка працівників освіти і науки України є добровільною неприбутковою громадською організацією, яка об’єднує своїх членів на добровільних засадах. Відповідно до статутних положень метою діяльності Профспілки є здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки.

Реалізація зазначеної статутної мети Профспілки забезпечується в т.ч. за рахунок щомісячних членських внесків членів Профспілки, що складають 1 % від заробітної плати та інших виплат, що здійснюються роботодавцем на користь працівника.

На початку 2011 року Профспілка об'єднувала 29683 первинних організації загальною чисельністю більше 2 млн осіб.


За матеріалами: Освіта.ua

Категорія: Мої статті | Додав: Tasha (15.05.2011)
Переглядів: 689 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук